Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

  Cyfrowobezpieczni

  Cyfrowobezpieczni

  W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa w Pyrzycach uczestniczyła w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa  współfinansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Podstawowym elementem bezpieczeństwa cyfrowego jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Cały rok szkolny poświęcony był zdobywaniu wiedzy na temat istniejących zagrożeń i sposobów ich unikania.

  Koordynatorem projektu była p. Iwona Lichota.

  W ramach projektu zostały zrealizowane następujące działania:

  1. Podczas wywiadówki każdy rodzic otrzymał broszurę informacyjną pod hasłem „Cyberprzemoc – wiedzieć, aby chronić” zawierającą informacje na temat nowych zagrożeń: cyberprzemocy, groomingu, sextingu. Rodzice obejrzeli film UWAŻNI RODZICE dotyczący roli rodziców i prawnych opiekunów w procesie edukacji dla bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dzieci i młodzieży.
  2. Na gazetce szkolnej przez cały rok prezentowane były plakaty o tematyce związanej z tematem projektu wykonane prez uczniów.
  3. Podczas zorganizowanej "Nocy w szkole" zamiast telefonów komórkowych, tabletów i komputera królowały bajki: Przygody Kubusia Puchatka, Nowe przygody Mikołajka, czy Baśnie Andersena.
  4. Pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” zorganizowany został Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu były zainicjowane i propagowane działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Rodziców, nauczycieli i wychowawców zaznajamialiśmy z problematyką bezpieczeństwa online. Promowaliśmy pozytywne wykorzystywanie Internetu.

  5. Skorzystaliśmy z możliwości obejrzenia transmisji na żywo spektaklu pt. „Król Maciuś I” korzystając z I-TEATRU.
  6. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie "Czerwony Kapturek" dla uczniów w szkole, rodziców, a także w Pyrzyckim Domu Kultury  dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
  7. Zorganizowany został happening pod hasłem ,,Cyberprzestrzeń bezpieczna i pożyteczna”.  Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli przeszli ulicami miasta z plakatami i transparentami by zwrócić uwagę mieszkańców na zagadnienia bezpieczeństwa w sieci.

  8.  Grupa chętnych nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w szkoleniu  „Cyfrowa lekcja z pomysłem”. Zajęcia ciekawe i wymagające współpracy były także dobrą zabawą.

  9.  W szkole zostały opracowane „Procedury reagowania w przypadku wystąpienia w szkole zagrożeń bezpieczeństwa cyfrowego" oraz "Szkolne standardy bezpieczeństwa".
  10. W szkole odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Podczas apelu podsumowane zostały nasze działania realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu.

   Wszystkie zaplanowane przez nas inicjatywy zostały zrealizowane jako szkolny projekt edukacyjny pod hasłem CYBERPRZESTEZEŃ BEZPIECZNA I POŻYTECZNA, którego głównym celem było podniesienie kompetencji uczniów, nauczycieli i rodziców w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego. Realizację poszczególnych zadań przedstawiliśmy w formie dokumentacji fotograficznej. Wzmocnieniem i utrwaleniem wiadomości było przedstawienie w wykonaniu uczniów pt. „Bezpieczny Internet” a zakończeniem uroczyste podpisanie przez dyrektora szkoły i przedstawicieli SU i RR wypracowanych przez społeczność szkolną ZASAD KORZYSTANIA Z URZĄDZEŃ MOBILNYCH na terenie szkoły.

   Cele i założenia projektowe zostały zrealizowane, mamy większą świadomość skutków i nieodwracalności niektórych pochopnych zachowań w wirtualnym świecie, wiemy jak kreować własny wizerunek w sieci, by po latach miło wspominać szkolne czasy. Możemy czuć się cyfrowo bezpieczni, bo znamy zagrożenia i wiemy jak ich uniknąć, nie zaszkodzi jednak czujne oko rodzica.

  Data dodania: 2018-10-19 12:35:24
  Data edycji: 2018-10-19 13:31:44
  Ilość wyświetleń: 1464

  Konkursy

  Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
  Więcej informacji

  Ankiety

  Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
  Więcej informacji

  Kalendarz

  Klasy

  Przejdź na stronę swojej klasy!
  Więcej informacji

  Klasy

  Przejdź na stronę swojej klasy!
  Zobacz
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Biuletynu Informacji Publicznej