Czcionka:

A+A-

Kontrast:

    Księgozbiór

    Biblioteka szkolna liczy ponad 10 tysięcy woluminów. Są wśród nich przede wszystkim lektury, podręczniki i książki popularnonaukowe: encyklopedie, słowniki, albumy..., ale także bajki, baśnie, opowiadania, powieści dla dzieci i młodzieży oraz inne dokumenty. Przy zakupie nowości uwzględnia się, w miarę możliwości, oczekiwania uczniów. Informacje o zainteresowaniach czytelników są pozyskiwane dzięki ankietom, sondażom i dezyderatom czytelniczym.

    Szczególne książki to te, które zawierają dedykacje od autorów lub darczyńców. Jest wśród nich wpis nieżyjącego już Ireneusza Gwidona Kamińskiego autora m.in. Czerwonego Sokoła - powieści historycznej o Bogusławie X, który przebywając w Pyrzycach zakochał się w pięknej burmistrzance - Elżbiecie... Otrzymaliśmy miły list od córki i wnuczki Jana I. Sztaudyngera - fraszkopisarza, który w krótkiej formie, ale bardzo celnie przekazywał prawdy o życiu i ludziach.

    O swojej twórczości napisał skromnie:
    Za mnie myśli polska mowa, ja tylko notuję słowa.

    Zainteresowani pismem punktowym Ludwika Braillea mogą zobaczyć, jak wygląda książka dotykiem czytana. Ten wyjątkowy wynalazek sprawił, że niewidomi nie muszą być analfabetami; mają zapewniony dostęp do literatury i uczestnictwa w kulturze. W zbiorach biblioteki są także filmy - ekranizacje lektur wykorzystywane na lekcjach języka polskiego i historii. Uczniowie, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z najnowszej historii, mogą w wolnym czasie zagrać w grę Znaj znak, którą biblioteka otrzymała bezpłatnie z Instytutu Pamięci Narodowej.

    Dzięki funduszom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do biblioteki zakupiono publikacje i filmy edukacyjne na temat uzależnień i profilaktyki, które są wykorzystywane na lekcjach wychowania zdrowotnego i godzinach wychowawczych. W ramach współpracy z Wydziałem Promocji Powiatu Pyrzyckiego i Pyrzycką Biblioteką Publiczną pozyskano do biblioteki broszury, foldery, informatory, mapy dotyczące regionu a przede wszystkim - monografię prof. Edwarda Rymara Pyrzyce i okolice poprzez wieki. Stowarzyszenie Patra przekazało nam czasopisma, podręcznik do nauki języka romskiego oraz publikację p. Krystyny Tabaczyk Romowie na Ziemi Pyrzyckiej - Lowarzy o naszych Romach. Możliwe jest więc wzbogacanie wiedzy o małej Ojczyźnie i ludziach, którzy ją tworzą.

    Cennymi nabytkami biblioteki są prace wykonane przez uczniów i rodziców: albumy, referaty, ulotki, zdjęcia, prace plastyczne, prezentacje multimedialne... Zbiory są uzupełniane na bieżąco. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom - dotychczasowym i przyszłym.

    Zapraszamy! Biblioteka zawsze po drodze; nie mijam - wchodzę!

    Data dodania: 2018-09-05 11:08:13
    Data edycji: 2021-06-01 21:23:42
    Ilość wyświetleń: 1022

    Konkursy

    Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
    Więcej informacji

    Ankiety

    Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
    Więcej informacji

    Kalendarz

    Klasy

    Przejdź na stronę swojej klasy!
    Więcej informacji

    Klasy

    Przejdź na stronę swojej klasy!
    Zobacz
    Bądź z nami
    Aktualności i informacje
    Biuletynu Informacji Publicznej