Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

    Księgozbiór

    Biblioteka szkolna liczy ponad 10 tysięcy woluminów. Są wśród nich przede wszystkim lektury, podręczniki i książki popularnonaukowe: encyklopedie, słowniki, albumy..., ale także bajki, baśnie, opowiadania, powieści dla dzieci i młodzieży oraz inne dokumenty. Przy zakupie nowości uwzględnia się, w miarę możliwości, oczekiwania uczniów. Informacje o zainteresowaniach czytelników są pozyskiwane dzięki ankietom, sondażom i dezyderatom czytelniczym.

    Szczególne książki to te, które zawierają dedykacje od autorów lub darczyńców. Jest wśród nich wpis nieżyjącego już Ireneusza Gwidona Kamińskiego autora m.in. Czerwonego Sokoła - powieści historycznej o Bogusławie X, który przebywając w Pyrzycach zakochał się w pięknej burmistrzance - Elżbiecie... Otrzymaliśmy miły list od córki i wnuczki Jana I. Sztaudyngera - fraszkopisarza, który w krótkiej formie, ale bardzo celnie przekazywał prawdy o życiu i ludziach.

    O swojej twórczości napisał skromnie:
    Za mnie myśli polska mowa, ja tylko notuję słowa.

    Zainteresowani pismem punktowym Ludwika Braillea mogą zobaczyć, jak wygląda książka dotykiem czytana. Ten wyjątkowy wynalazek sprawił, że niewidomi nie muszą być analfabetami; mają zapewniony dostęp do literatury i uczestnictwa w kulturze. W zbiorach biblioteki są także filmy - ekranizacje lektur wykorzystywane na lekcjach języka polskiego i historii. Uczniowie, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z najnowszej historii, mogą w wolnym czasie zagrać w grę Znaj znak, którą biblioteka otrzymała bezpłatnie z Instytutu Pamięci Narodowej.

    Dzięki funduszom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do biblioteki zakupiono publikacje i filmy edukacyjne na temat uzależnień i profilaktyki, które są wykorzystywane na lekcjach wychowania zdrowotnego i godzinach wychowawczych. W ramach współpracy z Wydziałem Promocji Powiatu Pyrzyckiego i Pyrzycką Biblioteką Publiczną pozyskano do biblioteki broszury, foldery, informatory, mapy dotyczące regionu a przede wszystkim - monografię prof. Edwarda Rymara Pyrzyce i okolice poprzez wieki. Stowarzyszenie Patra przekazało nam czasopisma, podręcznik do nauki języka romskiego oraz publikację p. Krystyny Tabaczyk Romowie na Ziemi Pyrzyckiej - Lowarzy o naszych Romach. Możliwe jest więc wzbogacanie wiedzy o małej Ojczyźnie i ludziach, którzy ją tworzą.

    Cennymi nabytkami biblioteki są prace wykonane przez uczniów i rodziców: albumy, referaty, ulotki, zdjęcia, prace plastyczne, prezentacje multimedialne... Zbiory są uzupełniane na bieżąco. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom - dotychczasowym i przyszłym.

    Zapraszamy! Biblioteka zawsze po drodze; nie mijam - wchodzę!

    Data dodania: 2018-09-05 11:08:13
    Data edycji: 2021-06-01 21:23:42
    Ilość wyświetleń: 1249

    Konkursy

    Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
    Więcej informacji

    Ankiety

    Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
    Więcej informacji

    Kalendarz

    Klasy

    Przejdź na stronę swojej klasy!
    Więcej informacji

    Klasy

    Przejdź na stronę swojej klasy!
    Zobacz
    Bądź z nami
    Aktualności i informacje
    Biuletynu Informacji Publicznej
    Biuletynu Informacji Publicznej