Wycieczka klas 3 do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach
Uczniowie klas 3 spędzili dzień pełen przygód, nauki i dobrej zabawy w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach.
Pierwszym punktem programu były zajęcia terenowe „Pora roku z Pawiem Stefanem”. Trasa prowadziła przez najpiękniejsze zakątki ogrodu, m.in. Ogród Japoński, Źródlisko, Trzy Stawy oraz Ogród Skalny. Podczas wędrówki dzieci rozwiązywały zadania przyrodnicze, matematyczne i logiczne, rozwijając swoją wiedzę i umiejętności obserwacji.
Następnie uczestnicy odwiedzili oranżerię oraz niezwykłą wystawę motyli, gdzie mogli podziwiać egzotyczne gatunki i poznać ciekawostki z ich życia.
Na zakończenie wycieczki wszyscy spotkali się przy ognisku. Był czas na pieczenie kiełbasek, wspólne rozmowy.
To była wspaniała lekcja przyrody poza szkolnymi murami oraz okazja do integracji i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.